• info@bysu.com.tr
  • |
  • (0850) 532 2978

TEKNOLOJİ

BYSU Personel Takip Sistemleri

 

Personel takip sistemi, firmalarda çalışan işçi ve idari kadronun kartla, parmak iziyle yahut yüz tanıma sistemi aracılığı ile takip edilmesini sağlar. Personel takip cihazından gelen datalar personel takip programında işlenerek anlamlı raporlar haline getirilir. BYSU Teknoloji’yi rakiplerinden ayıran en önemli unsur Perkotek ile birlikle personel takip cihazlarını kendisinin ithal etmesi ve yazılımlarıda kendi bünyasinde müşterinin isteğine göre yazarak uyarlamasıdır. Personel takip sisteminin çeşitleri şunlardır.

*YÜZ TANIMALI PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

Giriş-çıkışın uygun olduğu bir duvara, turnike sistemi üzerine yahut kapı girişlerine takılan yüz tanıma terminallerine çalışan tüm personellerin yüzleri tanıtılır. Hangi yüz tanıma cihazından geçiş yapılacak ise tanıtılan yüzler network üzerinden hedef cihazlara kopyalanır. Yüzü daha önceden tanıtılmış personel yüz tanıma cihazına yüzünü okuttuğu anda cihaz onu tanıyarak yetki seviyesine göre giriş yahut çıkış saatini dahasonra personel takip sistemi programı tarafından istenildiğinde göndermek için kaydeder. Şuan en yaygın ve sorunsuz sistemlerden olan personel yüz tanıma sistemi, temas olmadan çalıştığı için kolay kolay arıza çıkarmaz. Personelin yüzünün 3/5 i değişmiş, deforme olmuş, yahut gizlenmesi durumunda bile sorunsuz olarak çalışır.

 

 

 

 

*PARMAK İZİ OKUMALI PERSONEL TAKİP SİSTEMİ
Parmak izi okuma sistemi; personel takip, parmak izi le geçiş, yemekhane ve üye takip sistemleri başta olmak üzere birçok kategoride kullanılmakta olup en yaygın kullanım alanı personel parmak izi okuma sistemleridir. Peki, personel parmak izi okumasistemi nasıl çalışır? Personellerin giriş ve çıkış yaptığı bir duvara yahut turnike sistemi üzerine parmak izi okuma cihazı monte edilir. Personellerin parmak izleri parmak izi okuyucuya tanıtılır.

Personeller daha sonradan tanıtılmış parmak izlerini okuttuklarında parmak izi okuma cihazı, okutulan parmak izlerini hafızasına alır ve istenildiği zaman parmak izi okuma sistemi programına gönderir. Parmak izi okuma sistemi yazılımında hangi personelin saat kaçta girdiği kaçta çıktığı erken çıkan yahut geç kalanların kim olduğu görülebildiği gibi sistem maaşları da hazırlayarak çalışan işçi ve personellere ay sonundaki net ödenecek maaşı hesaplar.

Yüz Tanıma Sistemleri*KARTLI PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

Personel girişte ve çıkışta kart okuyucu makinadan kartını geçirir. Bilgiler kart okuyucu makinanın hafızasında depolanır. Kullanıcı istediği anda cihaza bağlanıp hafızasındaki bilgileri alır ve alınan bilgiler pdks programda düzenlenir. Artık kullanıcı istediği raporları ( Geç gelenler, erken çıkanlar, fazla mesaiye kalanlar, devamsızlar vb.) alabilir. İstenirse bu sistem personelin normal ve fazla mesailerinide hesaplıyarak ay sonu dağıtılacak maaşı çıkarır. Maaşına itirazı olan personeller var ise kişi bazında maaş extresi yazıcıdan çıkarılarak ilgili personele verilebilir.

1 günde maksimum 80.000 kayıt kabul eder.
– Mesai başlangış-bitişlerde ve molalarda işletmenizin ziline tetik göndererek zilleri çaldırabilir.
– Ekranda yıl,ay,gün,saat,dakika.
– Kart okutulduğunda Ekranda kullanıcının adını gösterir ve beep sesi ile kartı kabul ettiğini ifade eder.
– Kartları 125 Khz Menchaster proximity olup okuyucuya göstermek sureti ile okutulur.
– Kartları kopya edilemez.
– Elektrik kesintilerinde hafızası silinmez istenirse jenratör yada UPS ile beslenebilir.
– Şifreli yada kartla geçişe imkan verir.
– Tuşları istenildiği gibi programlanabilir.
– Controler’ı sayesinde turnike,bariyer, ve kapı tetiği verebilir.
– Geniş mavi ve ışıklı ekranlıdır.
– Yüksek voltaj korumalı olup Türkiye’nin her yerinde sorunsuz çalışır.
– PC ye aktarılan bilgilerin kayıt formatı istenildiği gibi seçilebilir.
– Son 1.000.000 hareketi kendi entegresinde yedekler.
– Bilgisayara Rs232,Rs485 ve TCP/IP ile bağlanabilir.
– Şifreleme sistemi ile kartlara istenilen şifreler verilebilir.
– Sadece kart yada sadece şifre ile geçiş yapılabilir.

– Programı Win95/98/2000/XP işletim sistemlerinde çalışabilir.
– Bir bilgisayara sürekli bağlı kalmak zorunda değildir.Kendi hafızasına dataları kaydederek offline çalışma özelliği sağlar.
– Dahili hoporlörü sayesinde günde 8 kez melodi çalabilir.
– Müşterinin Talebine bağlı olarak İnternetten teknik destek alabilir.
– Aynı kart arka arkaya birden fazla çekilmek istenirse ilk kartı kabul eder okutulan diğer kartları kabul etmez.
– IP tabanlı olduğu için farklı noktalardaki terminallere internet üzerinden bağlanılabilir.